Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FAQ

Gdzie zlokalizowana jest impreza?
 
Lokalizacja imprezy skupia się wokół jednej miejscowośi Stronia Śląskiego.
Na start Imprezy w Stroniu śląskim z łatwością dotrzecie autostradą A4 i drogą krajową nr 8. Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu (100km), Pradze (200 km), Dreźnie (350km) i Warszawie (450km) ułatwi podróż z daleka.
Oczywiście możemy pomóc Wam w organizacji transferu z lotniska na start imprez i po jej zakończeniu.  Od ponad 18 lat wspieramy w podróży na zawody i w powrocie do domy zawodników z najodleglejszych zakątków świata.
 
Pogoda podczas zawodów.
 
Pora roku zapewnia w tym rejonie dość stabilną pogodę. Od lat temperatury podczas wyścigu wahają się w okolicach 24-28 stopni Celsjusza. Incydentalnie występujące opady deszczu na szczęście nigdy nie przejęły roli dominującej podczas trwania całego wyścigu.
 
Czy zakwaterowanie jest w cenie wpisowego?
 
Zakwaterowanie to opcja płatna i obsługiwana dodatkowo. Dajemy możliwość i pomagamy w znalezieniu wygodnego i odpowiadającego Wam zakwaterowania na czas imprezy. Szczegóły wszystkich opcji zakwaterowania dostępne są TUTAJ
 
Czy osoba towarzysząca może skorzystać z opcji dostępnych dla zawodników?
 
Jak najbardziej. Możemy indywidualnie ustalić koszt oraz zakres w jakim osoba towarzysząca zawodnikowi będzie chciała skorzystać z oferowanych przez nas opcji dodatkowych takich jak nocleg, wyżywienie czy wsparcie w podróży. 
 
Czy organizujecie też inne imprezy MTB?
 
„Sudety MTB Challenge” to najstarszy wyścig etapowy w Polsce i jeden z najstarszych na świecie. Rok krócej organizowany jest przez nas „Strefa MTB Trophy” - wymagająca kondycyjnie, okraszona najprawdziwszymi sekcjami etapówka MTB. Nasz kolejny wyścig etapowy to „Mouflon Tracks” – zadebiutował w sierpniu 2020 roku. „Mouflon Tracks” to 3 dni ścigania w nieco lżejszej lecz ekscytującej formule w większości po trasach typu singletrack zlokalizowanych w okolicach Stronia Śląskiego i Lądka-Zdroju.
 
Czy drogi podczas wyścigu będą zamknięte?
 
Nie. Wyścig odbywa się w otwartym ruchu drogowym przy zabezpieczeniu organizatora tak abyście czuli nasze wsparcie i bezpieczeństwo. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są specjalnie zamykane lub wyłączane na czas naszej imprezy. Prosimy Was o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz górskich szlaków.  
 
SPRZĘT:
 
Chcę przyjechać na imprezę sam i nie mam wparcia z zewnątrz. Czy dam sobie radę?
 
Nie obawiaj się. Impreza to nie tylko trasy i ściganie. Jesteśmy po to aby pomóc Ci rozwiązać każdy „wyścigowy” problem. Zabezpieczenie medyczne, bufety na trasie, wsparcie serwisowe na etapach i w miasteczku zawodów. Pakiety: regeneracji, serwisu roweru, zakwaterowania czy transferów. Wszystko to sprawdzone na naszych wyścigach przez ponad 15 lat, będzie dostępne i dostosowane dla Ciebie na „Sudety MTB Challenge”.
 
Jaki rower będzie odpowiedni na „Sudety MTB Challenge”?
 
Dobrze zadać sobie to pytanie jeśli po raz pierwszy chcecie zmierzyć się z trasami „Sudety MTB Challenge”.
Choć wyważony jeśli chodzi o wymaganą formę fizyczną, „Challenge” od lat pozostaje najtrudniejszą technicznie etapówką MTB w Polsce. Zjazdy , trawersy i podjazdy, choć nie mordercze, to zdecydowanie odbiegają od tego co standardowo spotyka się na trasach maratonów MTB w naszym kraju. 
Oprócz odpowiednio wytrenowanej „nogi”, na trasach „Sudetów” zaprocentować może doświadczenie i odpowiedni rower. Lekki rower Trail (120-130mm skoku) wydaje się nam idealnym wyborem na tutejsze trasy. Jeśli myślisz o czołowych lokatach i ostrym tempie jazdy pod górę, to dobry Full XC odpowiednio załatwi temat. Jeśli Hardtail, to zdecydowanie uzbrojony w szerokie opony i szeroką kierownicę, co łącznie zapewni minimum kontroli i komfortu na długich, technicznych odcinkach. Jedno jesteśmy pewni! Bez względu z jakim rowerem wybierzecie się na  „Sudety MTB Challenge”, sztyca typu „DROPPER” doda skrzydeł każdemu podczas pokonywania licznych, często niebanalnych sekcji technicznych!
 
Co powinienem zabrać ze sobą na trasę?
 
Trasy „Sudety MTB Challenge” należą do bardzo wymagających. Wspieramy Was na trasie wyścigu, jednak obsługa techniczna czy medyczna nie jest w stanie być natychmiast w każdym jej punkcie. Z tego względu Wy sami musicie być wyposażeni w niezbędne minimum ekwipunku. Pamiętajcie, że Sudety. Te góry choć niewysokie, za sprawą pogody potrafią momentalnie zmienić swe oblicze. Nigdy nie zostawimy Was samych na trasie, ale to Wy musicie być gotowi aby odeprzeć pierwszy atak nieprzewidzianych okoliczności, które zawsze mogą się zdarzyć podczas wyścigu w górach.
 
Minimum o który musicie zawsze pamiętać to:
 
- ubrania dopasowane do prognozowanej pogody
- 1,5-2 l napoju izotonicznego
- kilka żeli/batonów energetycznych
- multitool z narzędziami dopasowanym do sprawnej obsługi swojego roweru
- własną pompkę i zapasowe dętki
- w pełni naładowany telefon komórkowy
 
Nie polegajcie wyłącznie na bufetach i strefie serwisowej ulokowanych na trasach etapów!
 
WYŚCIG:
 
Jaki serwis dostępny jest w miejscu startu/mety?
 
Po każdym etapie czekać na Was będzie bufet regeneracyjny, punkt mycia rowerów, serwis rowerowy. Jeśli nurtuje Was jakiś problem lub pytanie my także będziemy dostępni by pomóc i odpowiedzieć na nie.
 
Czy wyścig jest dostępny dla kolarzy na każdym poziomie zaawansowania?
 
„Sudety MTB Challenge” to wyścig, w którego pokonaniu pomoże dobre przygotowanie fizyczne i doświadczenie w pokonywaniu typowo górskich tras. Stopień trudności etapów, ich długość i ilość przewyższeń na każdym z nich pozwalają realnie myśleć o ukończeniu całego wyścigu tym, którzy regularnie uprawiają sport, a na rower górski nie wsiedli „wczoraj”. Od ponad 10 lat realizujemy określone założenia co finalnego wyglądu tras wyścigu. Perfekcyjnie skonfigurowane, premiujące obycie z jazdą w terenie. Jednak uspokajamy tych, którzy chcą spróbować startu i nie są pewni swoich możliwości. Oprócz pełnego dystansu Classic, od 4 lat oferujemy sprawdzenie się na trasach lżejszej odmiany  wyścigu - „Challenge” z trasami w wersji Adventure. 
Jeśli masz już doświadczenie startu w maratonach MTB i chociaż jeden pełny sezon na rowerze za sobą, spróbuj.
Jeśli wciąż nie jesteś pewny, PYTAJ! Zawsze szczerze pomożemy i  wspólnie ocenimy Twoje możliwości.
 
 
Czy podczas wyścigu jest mierzony czas?
 
Oczywiście. Wyniki oraz czas przejazdu każdego zawodnika będzie dostępny w miasteczku zawodów oraz na stronie internetowej naszej imprezy po zakończeniu każdego etapu wyścigu.
Pomimo pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to aby przeżyć przygodę na górskich trasach podczas świetnie przygotowanej imprezy MTB.
 
Czy wyścig zabezpieczają ratownicy medyczni?
 
Wyścig jest obsługiwany przez doświadczoną ekipę medyczną. Ratownicy zlokalizowani są w kluczowych miejscach na trasie wyścigu. Obsługa medyczna na mecie, w karetkach i na motocyklach obecna  jest każdego dnia wyścigu.  Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami lub ofiarami wypadku. Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego +48 508 833 750
 
Czy mogę liczyć na pomoc w naprawie roweru podczas wyścigu?
 
Oczywiście. Od lat korzystamy z pomocy tych samych sprawdzonych mechaników na naszych wyścigach MTB. Podczas każdego dnia ścigania będą oni dostępni w newralgicznym miejscu trasy aby zapewnić Wam doraźną i bezpłatną pomoc mechaniczną. Po zakończonym etapie mogą się zająć Waszym sprzętem w ramach wykupionego wcześniej pakietu serwisowego lub jednorazowo rozwiązać konkretny problem ze sprzętem. Naprawy i serwis po etapie oraz wszystkie części zamienne są płatne na zasadach komercyjnych. Mechanicy dysponują sporą ilością standardowych części zamiennych lecz wszelkie nietypowe i szybko zużywające się komponenty roweru uczestnik powinien posiadać ze sobą.
Partner Partner Partner Partner